11خواص جوی دو سر برای بدنسازی

صنایع مگز

جو دوسر یا  به انگلیسی Oat نوعی غلات است که از دانه آن استفاده می‌شود. جوی دو سر با نام یولاف نیز شناخته شده وخانواده گندم است که دارای گلهای ریز درخشان است. جو دو سر نیز مانند برنج و جو پوسته دارد و دارای یک سری برجستگی هایی بنام تریکوم است.

جوی دوسر یک از مهمترین غلاتی است که همیشه مورد توجه افراد مختلف به ویژه ورزشکاران قرار گرفته است جوی دوسر حاوی مواد مغذی است نه تنها یک تغذیه عالی لرای مردم به شمار می آید بلکه توسط دام نیز استفاده می شود وقتی درباره ارزش غذایی و خواص جو دوسر و جو  صحبت می‌شود، باید بگوییم که این دو متفاوت از یکدیگر هستند

تفاوت جو و جو دوسر چیست

جوی دو سر و جو ارزش غذایی متفاوتی دارند .به این ترتیب که جوی دو سر نیمه پخته است و بیشتر به عنوان نوعی از غلات در صبحانه به همراه شیر میل میشود.و یک منبع عالی غذایی است و بسیار مغذی و سالم است.مقدار پروتئین جوی دوسر تقریبا نصف جو است. اما جو دارای فیبر بیشتر نسبت به جوی دوسر است و برای سلامت و پاکسازی گوارش بسیار مفید تر است با این وجود هر دو ارزش غذایی یکسانی دارند و پروتئین بالا جو خواص بیشتری نسبت به جوی دوسر دارد.

جودوسر یک ترکیب عالی از مواد ریز مغذی و درشت مغذی است این ماده مفید سرشار از پروتئین فیبر و مخصوصا کربوهیدرات می باشد و دارای اسید امینه های ضروری برای بدن است

مواد معدنی در جوی دوسر

 • منگنز
 • فیبر
 • آهن
 • فسفر
 • مس
 • روی
 • سلنیوم

ارزش غذایی جوی دوسر پرک یا قرص جوی دو سر

در 100 گرم

 • انرژی:            345k
 • کربوهیدرات    59/5g
 • پروتئین        13/2g
 • چربی               6g
 • شکر                  0
 • سدیم            5mg
 • فیبر            9/7mg
 • و همچنین دارای ویتامین های گروه B و  D  E میباشد.

قرص جوی دوسر مگز یک مکمل غذایی و ورزشی است که مناسب تمام ورزشکاران و تمام گروه های سنی می باشد.

یک فنجان جو دو سر دارای 51 گرم کربوهیدرات، 13 گرم پروتئین، 5 گرم چربی و 8 گرم فیبر است. همین وعده تنها 303 کالری دارد. جوی دوسر یکی از مغذی‌ترین غذاهایی است که می‌توانید میل کنید و از آن لذت ببرید.

خواص جوی دو سر برای بدنسازی

افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن

جوی دو سر به دلیل دارا بودن  فیبر و بتاگلوکان  باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود

بیشتر سلول های سیستم ایمنی بدن بتاگلوکان ها را جذب می کنند و همین امر باعث فعالیت گلبول های سفید خون شده و ابتلا به بیماری های عفونی را کاهش می دهد.

کیفیت خواب را بهبود می دهد

اسید های آمینه و سایر مواد مغذی موجود در جودوسر به تولید ملانین در بدن کمک کرده و بی خوابی شبانه را درمان می کنند.

قرص جوی دوسر تولید انسولین را در بدن فزایش می دهد باعث دریافت اسید آمینه ای می شود که به عنوان یک آرام بخش برای مغز عمل کرده و بی خوابی را درمان می کند.

کمک به عضله سازی

جوی دوسر یا قرص جو دوسر  سرشار از پروتئین و کربوهیدرات میباشد .کربوهیدرات های بهینه ای که در جو دوسر وجود دارد انرژی مورد نیاز ورزشکاران را فراهم می آورد وباعث بهبود و بهینه شدن تمرینات بدنسازان و سایر ورزشکار ها می شود.

ورزشکاران 30 تا 60 دقیقه قبل از شروع تمرینات ورزشی خود حدود 10 عدد قرص جوی دوسر را استفاده کنند

تنظیم کلسترول خون

کاهش دهنده کلسترول خون به دلیل وجود آنتی اکسیدان هاو وجود مقدار بتاگلوکان و فیبر

تنظیم فشار خون

از 11خواص جوی دو سر برای بدنسازی میتوان به این اشاره کرد که جوی دو سر به دلیل داشتن مقدار زیاد فیبر به درمان فشار خون بالا کمک می کند. جو دوسر فشار خون سیستولیک را به میزان 7.5 و فشار خون دیاستولیک را به میزان 5.5 درجه کاهش دهد.

جو دوسر سطح هورمون استرس را کاهش داده و سروتونین را افزایش می دهد.

جلوگیری پوکی استخوان

جوی دوسر به دلیل دارا بودن سیلیکون باعث تقویت استخوان ها شده و خطر ابتلا به پوکی استخوان را  در افراد کاهش می دهد.

سرطان

آنتی اکسیدان های موجود در جو دوسر رادیکال های آزاد بدن کاهش را کاهش می دهد خطر ابتلا به انواع سرطان به ویژه سرطان رکتوم و کولون را کاهش می دهند.

ترکیبات فنولی موجود در جو دوسر به دلیل خواص ضد التهابی که دارند، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

 قند خون و دیابت

از سری جو دوسر شاخص گلیسمی پایینی دارد، همچنین مقادیر بالای فیبر موجود در آن به تنظیم سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند.

خرید قرص جوی دو سر

استفاده از جوی دسر در برنامه غذایی می تواند به بهبود سلامت بدن و بهبود تغذیه کمک کند اما قرص جوی دوسر که تولید شده از جوی دوسر می باشد تمام ویژگی ها را دارا می باشد و کما اینکه جذب بالاتری دارد و بنایراین سریع جذب بدن شده وتاثیر بیشتری نسبت به جوی دوسر را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *